LEONARDO DA VINCI

„JAUNU PROFESIONĀLO IEMAŅU IEGŪŠANA EIROPAS UZŅĒMUMOS”

2012-1-LV1-LEO01-03457

PROJEKTA MĒRĶI:

-atbalstīt Mālpils profesionālās vidusskolas audzēkņu iespējas iegūt prasmes, iemaņas un kompetences, lai veicinātu viņu

personīgo izaugsmi, nodarbinātību, sniedzot iespējas iekļauties Eiropas darba tirgū.

- veicināt profesionālo izglītību un apmācību, mobilitāti un profesionālās izglītības pievilcību;

- sniegt lauku jauniešiem labākas profesionālās izglītības un karjeras izaugsmes iespējas.

PROJEKTA PARTNERI:

Portugālē -„Braga Leonardo da Vinci”,

Vācijā -Zeppelin Gewerbeschule Konstanz;

Itālijā-  „AMFI Agencia per la Mobilita e la Formazione Internazionale” un

Spānijā- „M.E.P. EUROPROJECTS GRANADA”.  Dalībnieki un aktivitātes:

Projektā piedalīsies 24 audzēkņi no visām skolā apgūstamajām izglītības jomām. Pirmās plūsmas sākums plānots 06/01/2013 un pēdējās plūsmas noslēgums 31/03/2014.

DALĪBNIEKI:

1) divi mēbeļu izgatavošanas specialitātes 2.-3.kursa audzēkņi 3 nedēļu ražošanas praksē Portugālē 03/2013;

2) divi interjera noformētāju specialitātes 2.-3.kursa audzēkņi 3 nedēļu ražošanas praksē Portugālē 10/2012;

3) četri  ēdināšanas servisa specialitātes audzēkņi 4 nedēļu ražošanas praksē Itālijā 03/2013;

4) astoņi ēdināšanas servisa specialitātes 4.kursa audzēkņi 3 mēnešu pirmsdiploma ražošanas praksē Spānijā 01-03/2013 un 01-03/2014;

5) četri ēku inženiertīklu 4. kursa specialitātes specialitātes audzēkņi 3 mēnešu pirmsdiploma ražošanas praksē Vācijā 01-03/2013;

6) četri ēku inženiertīklu 2.-3.kursa specialitātes specialitātes audzēkņi 4 nedēļu ražošanas praksē Vācijā 02/2014.

Prakses beigās audzēkņi saņem uzņemošo organizāciju sertifikātu par jauniegūtajām iemaņām.

DAŽAS ATSAUKSMES PĒC PRAKSES

Prakse Spānijā, viens neaizmirstams piedzīvojums un lieliska pieredzes iegūšana ārzemēs! Tika iegūti draugi, kuri ir gatavi atvērt savas mājas durvis, lai tikai mēs vēl reizi atgrieztos.
      Viens no neaizmirstamākajiem piedzīvojumiem brauciens uz Malagu, kur mēs izbraucām ar laivu un redzējām delfīnus peldam pa priekšu brauciena laikā!
No sirds izbaudīju šo prakses laiku, mācījos un tvēru visu, ko šis skaistais laiks piedāvāja. Manā dzīvē, sirdī būs mūža pateicība skolai par iespēju doties šādā lieliskā praksē!

Vineta

Prakse Vācijā kļuva par labu pieredzi, jo es redzēju,dzirdēju un darīju daudz ko tādu, ko varbūt nebūtu iespējams uzzināt Latvijā. Vislabāk man patika komandas darbs, kas bija mūsu starpā ar darba kolēģiem. Mēs viens otru papildinājām. Pārsteidza mani Vācijā tas, ka cilvēki ir ļoti darbspējīgi un katrs dara savu darbu kārtīgi un līdz galam. Rezultāts ir ātrs, bet kvalitatīvs.Kopumā šī prakse Vācijā deva man iespēju salīdzināt divas dažādas valstis, divas dažādas tautas, bet specialitāte, kurā es strādāju, apvienoja šīs valstis.

Ruslans

Man vislabāk patika kalni. Tie bija pasakaini. Šis brauciens man deva milzīgu pieredzi kaut vai tajā, ka Tev ir vienkārši jācenšas saprast otrs, lai arī cik grūti nebūtu, mums tas izdevās.

Līga

Mani visvairāk pārsteidza tas, ka tik ātri sadraudzējos ar savu darba kolektīvu. Vēl mani pārsteidza tas, ka biju domājis, ka sazināties ar viņiem būs grūti, bet mēs ātri atradām kopīgu valodu.

Vladimirs

Prakse Spānijā  (2013. g janvāris - marts)

Prakse Portugālē

Prakse Itālijā 2013.gada martā