Latviski English Deutsch
Mālpils Profesionālā vidusskola

Erasmus + projekta aktualitātes


"Darba vidē balstīta profesionālā apmācība-vietējā un starptautiskā"

    

    No 17.-23. aprīlim "Erasmus+" projekta ietvaros "Darba vidē balstīta profesionālā apmācība-vietējā un starptautiskā" Austriju apmeklēja Mālpils Profesionālās vidusskolas audzēkņi Diāna Barvida, Eduards Šteinerts, Eduards Bičkovskis, Dins Edvīns Goršanovs, kā arī skolotājas Dace Kursīte un Māra Ārente.
    Audzēkņi strādāja uzņēmumos, atbilstoši savai specialitātei. Skolotājas kopā ar pārējiem projekta dalībvalstu pedagogiem iepazinās ar Austrijas pieredzi darba vidē balstītajā profesionālajā apmācībā, apmeklēja izglītības iestādes un uzņēmumus, kur strādāja audzēkņi.

 

 
Jaunā Eiropas Savienības programma ERASMUS+ ienāk Mālpilī


Mālpils Profesionālās vidusskolas astoņi audzēkņi ir pirmie Erasmus+ programmas projekta “Jauna pieredze četru specialitāšu skolotājiem un audzēkņiem” dalībnieki. Četri no viņiem piedalījās praksē Spānijas restorānos, bet  četri bija mēnesi ilgā prakses Itālijā.  Lūk, viņu iespaidi:


ITĀLIJA

Madara Jonāne: Piedaloties šajā projektā, bija iespēja iegūt iespaidus par cittautu kultūru un dzīves stilu. Dzīvot Čelano pilsētiņā bija interesanti un neierasti, jo apkārt bija tikai milzīgi kalni, ielas bija ļoti šauras un mājās saceltas cieši kopā. Itālijā vienmēr valdīja rosība, jo itāļi ir diezgan bezrūpīgi, it īpaši uz ceļiem un neievēro nekādus noteikumus, pat policija. Tika dota iespēja apgūt sarežģīto itāļu valodu, kas noderēja, strādājot restorānā. Šīs stundas palīdzēja vieglāk komunicēt gan ar mūsu priekšniekiem, gan saprast, ko no mums vēlas apmeklētāji. Manuprāt, šis projekts man deva iespēju iegūt noderīgu pieredzi turpmākajai karjerai, kā arī jaunus draugus citās pasaules vietās.

Laura Lasmane: Sagatavošanas laikā sākām mācīties itāļu valodu un internetā meklējām informāciju par šo pilsētu. Pirms brauciena bija neliels uztraukums, jo uz tik ilgu laiku prom no mājām devos pirmo reizi.Projektā pirmajās dienās mums bija iepazīšanās ar pilsētu un nākamo prakses vietu. Man patika tas, ka varēja iepazīties ar itāļu virtuvi un ēdienu gatavošanas īpatnībām. Itāļi ir lieli savu produktu fani, jo ievērojām, ka restorānā galvenokārt pasūta picas, dažādas pastas jeb makaronus.Brīvajā laikā bija iespēja apskatīt Romu un tuvējo Celano apkārtni. Atgriežoties skolā, prezentējām praksē redzēto skolas audzēkņiem. 

Linda Bernharde: Es un Jēkabs strādājām restorānā "IL Rifugio". IL Rifugio nav tikai restorāns, bet gan arī viesnīca. IL Rifugio apguvu Itāļu ēdienu gatavošanu, iepazinu itāļu galda klāšanas kultūru ikdienā un svētkos, itāļu tradīcijas, sagaidot un svinot svētkus. Strādāju katru dienu, visvairāk darba bija sestdienās, jo itāļi brīvdienās atpūšas ārpus mājas. Iemācījos gatavot tiramisū, ņokus, ravioli, kastaņotkas, karnevalas un citus ēdienus. Ikdienā gatavojām itāļu tradicionālos ēdienus un konditorejas izstrādājumus. Itāļus iepriecinājām arī ar Latvijas ēdieniem. Atzinību guva kartupeļu pankūkas un Latvijas lauku biskvīta torte un citi ēdieni. Darba devēji Luka un Stefānija mūs uzņēma kā savus ģimenes locekļus, jo viesnīca un restorāns IL Rifugio ir ģimenes uzņēmums. Sazinājāmies itāļu un angļu valodā. Itāļu valodu mācījāmies pie mūsu Itālijas mammas Cristinas. Patiesi liels prieks, ka apguvu pieredzi ēdināšanas un apkalpošanas specialitātē ItālijāErasmus+  programmas ietvaros. Arī šobrīd, esot Latvijā, uzturu kontaktus ar itāļu kolēģiem. Paldies viņiem par jaukajiem brīžiem Itālijā.

                          


PREZENTĀCIJA – PRAKSE  ITĀLIJĀ


SPĀNIJA

Lauma Tūtare:”Spānijā mūs sagaidīja ļoti labi, visu pastāstīja un paskaidroja, kur strādāsim un kur dzīvosim. Pirmajās dienās mums sākās spāņu valodas nodarbības. Tad sākām savas prakses gaitas. Strādājām viesnīcā HotelAbba Granada. Šajā viesnīcā darījām visu, kas saistīts ar mūsu profesiju un praksi no ēst gatavošanas un galdu klāšanas līdz apkalpošanai, apkalpojām arī numuriņos. Ar kolēģiem bija labas attiecības, ļoti labi varējām sastrādāties un darbu veikt organizatoriski. Ja ko nesapratām, viņi paskaidroja vai, ja bija vajadzība, pamācīja. Iemācījāmies pagatavot dažādus spāņu ēdienus arī tradicionālos un jaunus galdu klāšanas veidus un protams vēl daudz ko citu. Šajā praksē viss bija lieliski! Spānijā bijām ekskursijās uz visādām skaistām vietām. Šī prakse bija lieliska iespēja gan iemācīties ko jaunu, gan pastiprināt savas jau esošās zināšanas!”

Ieva Tauriņa: “Prakse Spānijā ir laiks, ko es vienmēr atcerēšos. Trīs mēnešus strādāju HotelAbba restorānā. Guvu pieredzi gan viesu apkalpošanā, gan ēdienu gatavošanā. Pārsvarā klienti runāja spāņu valodā, kas mums nesagādāja lielus sarežģījumus, jo apmeklējām spāņu valodas kursus. Viesu apkalpošanā klājām daudz konferenču, brokastu, pusdienu un vakariņu galdus, kā arī veicām apkalpošanu numuriņā. Ēdienu gatavošanā iepazināmies ar spāņu virtuvi, man patika gatavot spāņu tradicionālās omletes.Man patika pilsēta Granada, kur mēs dzīvojām, jo blakus pilsētai ir sniegoti kalni un siltais laiks mūs lutināja.”

Liene Ozolzīle: ”Šie 3 mēneši Spānijā bija pieredzes bagāti. Mums bija dota  lieliska iespēja strādāt 4 zvaigžņu viesnīcā- restorānā, kur bija iespēja strādāt gan kā viesmīlei, gan arī veikt pavāra pienākumus. Strādājot virtuvē, varēja iemācīties gatavot daudzus spāņu ēdienus un daudzas citas lietas, ko Latvijā nav nācies darīt... Strādājot par viesmīli, darba tik tiešām netrūka, īpaši tajās nedēļas nogalēs, kad bija ļoti daudz cilvēku. Pašā pirmajā darba nedēļā bija uztraukums par to, vai sapratīs visus uzdevumus ko liek izdarīt utt...Kolēģi bija vienkārši fantastiski, neko sliktu par viņiem nav ko teikt. :) Nekad nebija brīži, kad darbā būtu garlaicīgi. Labākie kolēģi, kas vien redzēti.

Darba pieredze bija ļoti laba un bagātīga. Ārpus darba katru nedēļu devāmies mācīties spāņu valodu, un šo apmācību noslēdzām ar eksāmenu. Bija dota iespēja arī doties skaistās ekskursijās, pēc kurām bija patīkams nogurums, toties jauki pavadīta diena un jaunas vietas redzētas.

Liene Kadiķe: “Šī bija labākā pieredze, kas man ir bijusi. Kamēr biju Spānijā, es varēju ar daudz ko jaunu iepazīties un daudz ko jaunu redzēt.Darba vietā man daudz ko uzdeva, Varēju iepazīties ar dažādajiem tipiskajiem spāņu ēdieniem un palīdzēju arī sagatavot visu lielajiem banketiem.Kamēr biju viesmīle, varēju iet uz Roomservice, kas man bija interesanti, jo nekad nebiju domājusi, ka kaut ko tādu darīšu. Priecājos, ka varēju būt daļa no šī projekta.”


 

Mūsu koordinātes:
Pils iela 14, Mālpils, Mālpils novads, LV-2152
Tālruņi: 67925267, 67925131, fakss: 67970907, e-pasts: gevele@malpilsskola.lv, int_lietvede@malpilsskola.lv, macibu_dala@malpilsskola.lv, mpv_lietvede@malpilsskola.lv

Izstrādāja: majaslapa.lv холошня >