Projekts Leonardo da Vinci programmas ietvaros

Austrijas grupa izveidojusi projekta mājas lapu, kurā notiek regulāra satura papildināšana. Nosaukuma katrs burts veidots no katras dalībvalsts karoga, kas darbojas kā saite uz attiecīgās valsts lapu.

MPV Portugālē 8.03.-12.03.2010.

Mālpils Profesionālās vidusskolas Leonardo da Vinci programmas partnerības projekts "Sadarbība profesionālās izglītības attīstībai un ilgtspējai".
Projektā piedalās jaunieši no : Austrijas, Bulgārijas, Polijas, Portugāles, Vācijas un Latvijas.
     Mūsu skolu projektā pārstāvēja 3. kursa audzēkņi   no kokizstrādājumu izgatavotāju programmes- Elvijs Jakimenko, Renarts Kriškāns,  no siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas programmes- Kaspars Denisovs, Dāvis Jansons, skolotāji- projekta vadītāja L. Mukāne, S. Dadeika, V. Mihejeva, M. Simanovičs.
Marta sākumā jaunieši brauca uz Portugāli, kur notika projekta aktivitātes. Visu valstu jaunieši strādāja radošajās darbnīcās pilnveidojot angļu valodas zināšanas, kā arī prasmes strādāt komandā.
Iepazināmies ar jaunu profesiju – sociālais animators. Tā prasmes un pielietojumu prezentēja portugāļu jaunieši. Bija interesanti iesaistīties viņu vadītajās nodarbībās.Ar interesi, kopīgi strādājot, apguvām video montāžas pamatiemaņas pie „Apple” datoriem.
Ko tu zināji par šo valsti?
Elvijs Jakimenko: bagāta ar vīna ražotnēm, nacionālais sporta veids ir futbols, zināju, ka Portugāle atrodas Eiropas DR- pie Atlantijas okeāna.
Dāvis Jansons- valsts Rietumeiropā, ar galvaspilsētu Lisabonu un skaitliski lielu iebraucēju skaitu no Āfrikas kontinenta.
Kaspars Deņisovs- Portugāle atrodas Pireneju pussalā un to, ka galvaspilsēta ir Lisabona.
Skolotājs Māris Simanovičs- 96 tūkstoši km2, 9 miljoni iedzīvotāji, korķa lielākā ražotājvalsts pasaulē, 98% katoļu.

Ko tu zini tagad?
Elvijs-Nav mežu un koku no kuriem varētu ražot mēbeles. Interesanti ēdieni un nav steigas cilvēku vidū.
Dāvis-Liela vīna ražotājvalsts Eiropā, kuras vīni ir iecienīti pasaulē. Vīns ir ļoti kvalitatīvs, salīdzinoši ar cenu. Vasko da Gamma bija jūrasbraucējs un ir vietējā autoritāte. Pusdienlaiks ilgst 2 stundas.
Kaspars- Portugālē aug palmas, pusdienlaiks ir svarīga dienas daļa. Protams, arī dažus vārdus portugāļu valodā: obrigado – paldies, por favor – lūdzu.
Sk. Māris- Nav tik „sūri” kā biju iedomājies. Ka atbildīga valsts par savām bijušajām kolonijām.
Sk. Vera- Ļoti skaista daba, sakopti lauki, un var spriest, ka labi attīstīta ekonomika.
Sk. Sarmīte: Multikulturāla valsts, kurā katrs iedzīvotājs izjūt piederību šai zemei un rūpes par to. Attīstīta lauksaimniecība, audzē vīnogas, olīves, apelsīnus. Lopkopībā audzē govis, aitas, redzējām zirgu, lamu ganāmpulkus, līdz ar to- cilvēkiem ir darbs.

Kā tu vari raksturot portugāļus?
Elvijs- Pieklājīgi, jautri, nesteidzīgi, izpalīdzīgi, vienkārši, saprotoši, dzīvespriecīgi, nedaudz nesabiedriski, jo maz bija redzami cilvēki uz ielām.
Dāvis- Cilvēki ar ļoti atvērtu sirdi, viesmīlīgi, nekur nesteidzas, ne par ko neuztraucas.
Kaspars- Portugāļi ļoti viegli un ātri pieņem un iesaista citu tautu cilvēkus savā ikdienas dzīvē un izklaidēs. Patīkami bija, ka latviešu dejas un tradicionālā latviešu polka, kuru mēģināju viņiem mācīt, bija pārāk “ātra”.
Sk. Māris- Viesmīlīgi, laipni, jautri, saulaini, vienkārši.
Sk. Vera- Sirsnīgi, viesmīlīgi, atsaucīgi, jautri, izpalīdzīgi, draudzīgi.
Sk. Sarmīte- Ļoti sirsnīgi, viesmīlīgi, toleranti , bet neprecīzi, nesteidzīgi.

Kādi bija tavi visspilgtākie iespaidi šajās dienās?
Elvijs- Salīdzinot ar Latvijas dabu ,ļoti silts marta mēnesis līdz pat 18 grādiem. Dabā pirmo reizi redzēju apelsīnu un citronu kokus ar augļiem.. Ļoti patika tas, ka projekta partneri ir no dažādām valstīm un dažādām kultūrām.
Dāvis- Cilvēkos nepārprotams miers un komfortablitāte. Ļoti skaista arhitektūra. Tīrība un visa apkārtne sakopta.
Kaspars- Visas dienas izbaudīju. Ieguvu jaunus draugus. Ja man būtu iespēja vēl kādu reizi apciemot šo valsti, bez lielām pārdomām, ar lielāko prieku dotos turp.
Sk. Māris- Portugāle ir skarba, bet skaista, olīvkoks ir kaut kas nepasakāms, futbols, tomēr ir sporta karalis.
Sk. Vera- Lielu iespaidu atstāja daba un cilvēki, ļoti krāšņa zeme.
Sk. Sarmīte-  Ļoti patika vēsturisko objektu, baznīcu apskats.
 Muzeja gides (mācījusies Maskavā, runāja krievu valodā)- lai mēs braucam pie viņiem ciemos, pavadām tur ilgāku laiku, izmantojam viņu viesnīcas, restorānus un iepērkamies veikalos, tādejādi savu naudu atstājam viņiem- laba doma!
Interesanta  bija darbošanās radošajās darbnīcās.

Direktores vietniece audzināšanas darbā Sarmīte Dadeika

Mālpils Profesionālajā vidusskolā uzsākta  Leonardo da Vinci  partnerības programmas projekta
 „Sadarbība profesionālās izglītības ilgtspējai un attīstībai”
īstenošana.
Projekta realizācija notiks
no 2009. gada 1. augusta līdz 2011. gada 31. jūlijam.

Projekta mērķi: Profesionālās izglītības kvalitātes un ilgtspējas attīstība un Eiropas dimensijas stiprināšana. Starptautiskās sadarbības un mobilitātes veicināšana. Pieredzes un informācijas apmaiņa starp partnerskolām un vietējiem sociālajiem partneriem.

No 03.-08.2009. Vācijā Fridrihshfenas Claude Dornier skolā notika pirmā projekta darba grupas sanāksme, kurā piedalījās skolas direktore F.Ģēvele un projekta koordinatore l.Mukāne.