Pavāru konkurss

Mālpiliešu sasniegumi valsts līmenī

"Mālpils Vēstis" 2007/06

Mālpils profesionālās vidusskolas pārstāvji no Valsts profesionālās izglītības iestāžu konkursa ēdienu gatavošanas profesijās atgriezās ar ļoti labiem rezultātiem.
       Konkursa „Starp debesīm un zemi” finālā, kas notika Rīgas Domes kafejnīcā, ar dalībnieka numuru 7 gan pusfinālā, gan finālā ĒDIENU GATAVOŠANĀ startēja MPV 4. kursa audzēknis Māris Brolišs, kuram palīdzēja PAVĀRA ASISTENTS Māris Vītols no 3. kursa.
Abi jaunieši ieguva visaugstāko vērtējumu!

VIESU APKALPOŠANAS KONKURSĀ piedalījās arī 3. kursa audzēkne Daina Kirilova, kas ieguva atzinību.
      Par saviem audzēkņiem stāsta Mālpils profesionālās vidusskolas ēdienu gatavošanas pasniedzēja Evija Kļaviņa:
     Māris Brolišs 1. darba uzdevumā gatavoja auksto dārzeņu uzkodu. Tika izlozēti 2 dārzeņi(biete un selerija), no kuriem bija jāpagatavo ēdiens ar papildproduktiem. Otrajam darba uzdevumam- karstais ēdiens- tika izlozēts viens pamatprodukts vistas vai cūkas gaļa. Māris gatavoja cūkas gaļu pildītu ar skābiem kāpostiem un dzērvenēm, ceptus kartupeļus un timiāna vīna mērci.3. darba uzdevums- deserts. Māris gatavoja šokolādes groziņu pildītu ar biezpiena masu, klāt zemeņu mērce un dekorēts ar brūnā cukura glazūru. Pie šī darba ļoti piestrādāja pavāra asistents Māris Vītols, kas ar lielu atbildību bija gatavojies šim konkursam.
     Konkursa vērtēšanas kritēji bija ļoti stingri. Tika ņemta vērā gan higiēnas un sanitārijas noteikumu  ievērošana, apģērbs un tā vizuālais izskats, gan darba organizācija. Tika vērots kā konkursanti sagatavo darba vietu, vai racionāli prot organizēt darbu, kā ievēro drošības tehniku, vai spēj operatīvi orientēties produktu klāstā. Ar maksimālu punktu skaitu komisija novērtēja abu Māru spēju darboties komandā un laika normas ievērošanu. Konkursā lielāko punktu skaitu varēja iegūt par karstā pamatēdiena pagatavošanu- 45 punkti, bet par auksto dārzeņu un deserta pagatavošanu – 35 punktus. Mālpilieši sasniedza ļoti labus rezultātus visos uzdevumos, kopā iegūstot 140,7 punktus no iespējamiem 155.
Skolotāja Evija Kļaviņa:
     Man ir liels prieks, ka ieguldītais darbs tika atzinīgi novērtēts! Mālpils puiši ar nelielu- 0,7 punktu, bet tomēr pārsvaru, aiz sevis atstāja dalībniekus pat no Rīgas skolas! Žūrija konkursantus vērtēja pēc izlozētajiem numuriņiem, nezinot no kādas skolas šie audzēkņi ir.
Viesu apkalpošanas konkursā iepriekš bija jāsagatavo mājas darbs saistībā ar latviešu saulgriežu svētkiem. Tika izvēlēti vasaras saulgrieži- Jāņi. Dainai Kirilovai galda klājums bija jāprezentē žūrijai, kas bija ļoti stingra. Tika uzdoti daudzi jautājumi no teorijas. Pēc tam konkursantei bija jāapkalpo viesi ar pavāru konkursā gatavotajiem ēdieniem, kā arī jānovāc galds. Paldies Dainai, ka godam izturēja!
Veiksmi nākošajos konkursos!

Daiga Frīdberga